Ana Sayfa Üyelik Üyelik Şartları

Üyelik Şartları

Darüşşafakalılar Derneği Tüzüğüne göre

Dernek üyeliği üç çeşittir:

A-ASİL ÜYELİK: Fiil ehliyetine sahip ve mevzuatın öngördüğü koşulları taşıyan, Darüşşafaka’da eğitim görmüş olan her gerçek kişi, Derneğe asıl üye olabilirler.

B-FAHRİ ÜYELİK: Üye Darüşşafakalıların eşleri ve çocukları, Darüşşafaka Cemiyet ve Darüşşafaka Spor kulübünde yönetim kurulu üyeliği yapmış ve yapmakta olanlar, Darüşşafaka Lisesinde yöneticilik, öğretmenlik yapmış ve yapmakta olanlar, Derneğin fahri üyesi olabilirler. Fahri üyeler genel kurulda oy kullanamazlar.

C-ONUR ÜYELİĞİ: Derneğe maddi-manevi büyük katkıları olan kişilere yönetim kurulu kararı ile “Onur Üyeliği Belgesi” verilir. Onur üyeleri genel kurulda oy kullanamazlar. Fahri üyeler ile onur üyeleri ödenti vermekle yükümlü değillerdir.
Dernek Yönetim Kurulu, asli ve fahri üyelik başvurularını en çok otuz gün içinde “ üyeliğe kabul” veya “ isteğin reddi” şeklinde karara bağlayarak sonucu, ilgili kişiye yazıyla bildirir. Ret kararına, yapılacak ilk genel kurulda itiraz edilebilir. Genel kurulun bu konuda vereceği karar kesindir. Üyeliğe kabul edilenlere üyelik kartı verilir.

Üyelik başvuru formu için lütfen buraya tıklayınız.