Ana Sayfa Eğitim İçin Ceviz Projesi

Eğitim İçin Ceviz Projesi

Sevgili Darüşşafakalılar,

Bildiğiniz üzere, 2018 yılında sevgili Ömer Eskin (DŞ ’78) önderliğinde, Darüşşafaka Eğitim Kurumlarında öğrenim gören ögrencilerin eğitim masraflarının karşılanması amacı ile başlatılan “Eğitim İçin Ceviz Projesi”, Darüşşafakalılar Derneği’nin projeye kucak açması, siz değerli aile üyelerimizin destekleri ve en önemlisi de proje ekibinin müthiş emekleriyle güçlü bir rüzgarı arkasına aldı ve bugünlere kadar gelerek, umutlarımızı ve dayanışmamızı sürdürmemizi sağladı.

2018 yılında başlayan bu projede, Ceviz Projesi için toplanan bağışlarla alınan arazilerin mülkiyet hakkının kurum içinde tüzel bir kişilikte kalması amacıyla Darüşşafakalılar Derneği’ne verilmesi ve bu arazilerin kira sözleşmesi kapsamında Ceviz Projesi için kullandırılmasını öngören bir sistem kurulmuştu.

Geldiğimiz noktada projenin büyümeye devam edeceğine dair inancımız sebebiyle, hem projenin ve elde edilen gelirlerin amacını daha iyi anlatmak, hem de yasal çerçevede kişi ve kurumların zarar görme ihtimalini engellemek amacıyla projeyi farklı bir sisteme taşımaya karar verdik. Bu kararı almamızdaki başlıca sebepler ise, projeye aktarılan bağışların Derneğimiz üzerinden yapılması ve bunun yanı sıra herhangi bir mali denetim halinde Ceviz Projesi’nin, Darüşşafakalılar Derneği iştirakiymiş gibi anlaşılması yönündeki endişelerimizdir. Bu sebeple Ceviz Projesi’ni tüm Darüşşafakalıların menfaatini koruyacak şekilde tekrar ele aldık.

Sevgili Ömer Eskin ve kıymetli ekibinin de işbirliğiyle, 1 Ocak 2021 tarihi itibariyle uygulamaya konulacak yeni sistemimizi sizlerle de paylaşmak isteriz.

Ceviz Projesi’ne yapılan bağışlarla alınan ve mülkiyeti Darüşşafakalılar Derneği’ne bırakılan araziler, bundan böyle (bedelsiz) kullanım ödüncü sözleşmesi ile Ceviz Projesi ekibinin kullanımına sunulmuş, böylelikle daha önce yapılan kira sözleşmeleri feshedilmiştir.

Diğer yandan, Ceviz Projesi için yapılacak bağışların farklı bir hesapta toplanmasına karar verilmiştir. Bu kararın sebebi, Dernek hesapları ile Ceviz Projesi hesabının ayrı tutularak, Derneğin olabilecek mali bir denetimde usulsüz işlem iddiasıyla karşılaşmasını engellemektir.

Ceviz Projesi için bağış yapmak isteyen siz değerli Darüşşafakalılar, bundan böyle https://fonzip.com/dackam/cevizprojesi adresindeki Ceviz Projesi Şartlı Bağış Sözleşmesi’ni onaylayarak Ceviz Projesi’ne destek olmaya devam edebilirsiniz.

Ödeme ve sözleşmeyi onaylama seçenekleri bu duyurunun sonunda detaylı olarak yer almaktadır.

Ceviz Projesi için hazırladığımız www.darussafakalilar.org.tr/ceviz/ internet sayfamızda ayrıca, Ceviz Projesi ekibinin Derneğimize üç ayda bir iletme sözü vermiş olduğu gelir gider tabloları ile faaliyet raporları da yayınlanacaktır.

Bu duyuru vesilesiyle, Ceviz Projesi’ni hayata geçiren, destekleyen ve bizim bir aile olduğumuzu en güzel biçimde gösteren siz değerli Darüşşafakalılara tekrardan teşekkür etmek isteriz.

Şartlı bağış sözleşmesini okumak ve için lütfen tıklayınız.

Saygılarımızla.
Darüşşafakalılar Derneği

———————————————————————
Ödeme Yapma ve Şartlı Bağış Sözleşmesi Onaylama Yöntemleri:
Yöntem 1: www.fonzip.com internet sitesi altında bulunan https://fonzip.com/dackam/cevizprojesi sayfamızda bulunan bilgileri ve Şartlı Bağış Sözleşmesi’ni inceleyiniz. İlgili sayfayı  kullanarak bağış yapmanız halinde sözleşmeyi kabul ettiğinizi beyan etmiş olmaktasınız.
Yöntem 2: Darüşşafakalılar Derneği’nin Garanti BBVA bankası nezdindeki,
TR37 0006 2000 1320 0006 2944 04 IBAN numarasına, “Ceviz Projesi” açıklamasıyla EFT/havale yapınız. Daha önce Şartlı Bağış Sözleşmesi’ni onaylamadıysanız, Ceviz Projesi kapsamında ödeme yapılabilmesi için Derneğimizin 0530 526 6353 numaralı mobil hattından size gönderilecek olan SMS’e “Şartlı Bağış Sözleşmesi’ni okudum ve onaylıyorum. İsim-Soy isim” yazarak yanıt veriniz.
———————————————————————

Eğitim İçin Ceviz Rapor 11.06.21

Ceviz Projesi Ekibi tarafından 11 Haziran 2021 tarihinde, websitemizde yayınlanarak camiamıza duyurulmak üzere gönderilen Ceviz Projesi Faaliyet Raporu yukarıdadır.

Bilgilerinize sunuyoruz.

Saygılarımızla;

Darüşşafakalılar Derneği

———————————————————————